Вибираючи дієтичну добавку з вітаміном С, багато хто задається питанням: яку форму даного мікронутрієнта вибрати для кращого засвоєння організмом?
Існує кілька основних форм вітаміна С, кожна з яких має свої особливості. Їх необхідно знати для того, щоб підібрати добавку, з урахуванням індивідуальних потреб організму конкретної людини. Також не менш важливо, у поєднанні з якими іншими поживними речовинами приймати нутрієнт – від цього залежить, наскільки сильною буде його дія.
Що важливо знати про вітамін С:
- Вітамін С є найпотужнішим антиоксидантом, відповідає за імунітет, синтез колагену, нейромедіаторів та амінокислот.
- Дорослим необхідно вживати 2000 мг вітаміну С на добу, підліткам - 1800 мг, дітям – від 400 до 1200 мг залежно від віку.
- При курінні одна цигарка бере на себе 35 мг вітаміну С, тому курці повинні вживати його на 40% більше.
- При термічній обробці та тривалому зберіганні продукти втрачають до 50% вітаміну С.
- Даний мікронутрієнт легко руйнується при взаємодії з повітрям та металом.
- Щоб максимально зберегти вітамін С, овочі потрібно закладати у киплячу воду та скорочувати час варіння до мінімуму.
- Не слід запивати вітаміни чаєм, молоком чи кавою. Ці продукти знижують їхню біодоступність.
Основні форми
Аскорбінова кислота. Найвідоміша і недорога форма, яку найчастіше використовують у дієтичних добавках. Синтетично отримана аскорбінка ідентична натуральній, але її кислий компонент може дратівливо діяти на слизову оболонку ШКТ, особливо у людей з підвищеною кислотністю.
Ester-C. Запатентована формула складається з аскорбату кальцію та метаболітів вітаміну С, які допомагають йому краще взаємодіяти з лейкоцитами крові. Це щадна для шлунка, некисла форма, що не порушує рН-баланс.
Аскорбил пальмітат. Ця формула дозволяє зробити з водорозчинного вітаміну С жиророзчинний. Часто зустрічається в засобах зовнішнього застосування, оскільки допомагає їм добре вбиратися поверхнею шкіри.
Ліпосомальна форма інкапсульована в ліпосоми, тобто покрита жиророзчинною оболонкою. Завдяки цьому підвищується біодоступність - нутрієнт краще всмоктується стінками ШКТ і проникає в кров.
Мінеральні форми
- Аскорбат кальцію (100 мг кальцію та 900 мг аскорбату). Некисла буферна форма, що не чинить подразнюючої дії на ШКТ і рекомендована людям з підвищеною кислотністю. Має найвищу біодоступність.
- Аскорбат магнію (50-100 мг магнію та 900 мг аскорбату). Рекомендується людям з дефіцитом магнію і при прийнятті ліків, що знижують рівень цього мінералу.
- Аскорбат натрію (100 мг натрію та 900 мг аскорбату). Цю форму слід з обережністю приймати людям, які дотримуються дієти без солі.
З рослинними компонентами
З біофлавоноїдами. У результаті досліджень було встановлено, що цитрусові біофлавоноїди підвищують біодоступність аскорбінової кислоти на 35%. Вони самі є біологічно активними антиоксидантами та захищають в організмі вітамін С від окиснення.
З шипшиною. Плоди цієї рослини містять велику кількість природної легко засвоюваної аскорбінової кислоти та інші цінні компоненти: лікопін, токоферол, феноли, антиоксиданти, флавоноїди, еллагову кислоту.
У нашому інтернет-магазині можна вибрати якісні дієтичні добавки з аскорбіновою кислотою, аскорбатом кальцію, а також вітамін С із плодами шипшини, бузиною або цитрусовими біофлавоноїдами.
Відгуки