067-171-67-47
Категорії
Багато цікавого у нас в Instagram
 

Як захистити та зберегти зір

Гострота зору орла дозволяє йому побачити маленьку мишу з висоти польоту, а кішки та інші нічні тварини чудово орієнтуються у темряві. Ці факти нам відомі з дитинства, але часто ми недооцінюємо гостроту зору людини. А вона, згідно з дослідженнями, набагато вища, ніж у тієї ж кішки, щура та деяких комах.

Очі людини зазнають щодня величезних навантажень. Тривала робота за комп'ютером, безперервне використання смартфона, яскраве штучне освітлення та інші фактори змушують наші очі працювати на зношування. Навіть коли ми відпочиваємо, наприклад, під час перегляду улюбленого серіалу, наші очі продовжують невпинно працювати. Тому проблеми із зором можуть виникати не лише у зрілому, а й у молодому віці, якщо своєчасно не вживати профілактичних заходів.

Профілактичні заходи для підтримки зору

Нормуйте час перед монітором і давайте очам відпочинок. Час безперервної роботи перед екраном не повинен перевищувати 1 години, після чого потрібно зробити перерву хоча б на 5 хвилин. Також кожні 20 хвилин робочого часу рекомендують відводити погляд від монітора та фокусувати його на більш далеких предметах протягом 20-30 секунд.

Сидіть у правильному положенні. При роботі з комп'ютером, ноутбуком або книгою важливо сидіти у зручній позі з рівною спиною та не напружувати шию. Відстань від очей до монітора має бути не менше 40 см, а від очей до книги не менше 30 см. При цьому важливо, щоб було достатньо світла. Неправильне положення хребта під час роботи призводить до перенапруження. В результаті в клітини мозку та очей гірше надходять кров та кисень. Знижується працездатність, зростає навантаження на очі, може виникнути головна біль.

Подбайте про раціон харчування, який повинен включати важливі для зору поживні речовини: вітаміни А, Е, С, омега-3 та каротиноїди. При підвищених навантаженнях на очі та недостатньо збалансованому харчуванні запаси цих мікронутрієнтів можна заповнити за допомогою дієтичних добавок для очей.

Робіть гімнастику для очей. Прості вправи для тренування і розслаблення м'язів очей не займуть багато часу, але користь від них буде величезною. Якщо робити очну гімнастику грамотно, можна не тільки забезпечити профілактику погіршення зору, але й покращити його гостроту, зняти напругу з очей і навіть позбавитися головної болі.

Захищайте очі від синього світла. Випромінювання синьо-фіолетової частини спектру зі штучних джерел (монітори, смартфони, люмінесцентні лампи) вкрай руйнівно діє на очі. Воно викликає оксидативний стрес у клітинах очної сітківки та макули – області ока з найбільшою гостротою зору. До того ж, це випромінювання перешкоджає виробленню в організмі гормону сну мелатоніну, що може збивати циркадні ритми та погіршувати якість сну. Тому так важливо мінімізувати вплив синього світла на очі, а саме:

  • У вечірній час виставляти на екрані смартфона нічний режим та припиняти користуватися гаджетами за 2 години до сну.
  • Використовувати окуляри з фільтром синього світла, що є особливо актуальним при тривалій роботі за комп'ютером.
  • Вживати дієтичні добавки з природними каротиноїдами – лютеїном та зеаксантином. Ці поживні речовини концентруються у клітинах очної сітківки та служать свого роду фільтрами синього світла й нейтралізують вільні радикали в області очей.

Вчасно відвідуйте офтальмолога. Відвідувати лікаря необхідно, щоб виявити можливі проблеми із зором на початковому етапі, коли набагато легше їх усунути.

Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Поділіться своєю думкою про покупку, і компанії в цілому. Тільки так ми зможемо вдосконалити наш сервіс і бути кращими для вас.