067-171-67-47
Категорії
Багато цікавого у нас в Instagram
 

Як заповнити дефіцит Вітаміну D

Вітамін D займає особливе місце серед найважливіших нутрієнтів для підтримки захисних сил організму. Це жиророзчинний прогормон, здатний накопичуватися у тканинах печінки, забезпечуючи в організмі певний запас.

Цей мікронутрієнт відноситься до класу кальциферолів, серед яких найбільшу біологічну цінність мають:

  • ергокальциферол (Д2) - надходить в організм в основному з їжею,
  • холекальциферол (Д3) – синтезується під дією ультрафіолетового випромінювання спектру В.

Кальцифероли незамінні для підтримки здоров'я багатьох систем та органів: запобігають порушенням у розвитку кісток у дітей та дорослих, зміцнюють імунітет, корисні для профілактики сезонних інфекцій, застуди та депресивних станів. Останнім часом вітамін D широко використовується у складі комплексної терапії при Covid-19.

З асортиментом вітамінів D та докладними показаннями до їх застосування можна ознайомитись за посиланням.

Вітамін D та зміцнення імунітету

Вплив вітаміну Д на здоров'я кісток був відомий досить давно, але його зв'язок з імунітетом вчені виявили лише у 90-х роках ХХ століття.

Виявляється, холекальциферол бере участь у синтезі особливих протимікробних сполук – кателіцидинів, які знаходяться всередині лейкоцитів та займаються безпосереднім знищенням вірусів та мікробів.

Цей нутрієнт також здатний зменшувати фактори запалення за рахунок зниження числа запальних рецепторів (TLR) та сигнальних молекул, які відповідають за запалення.

Низка досліджень довела ефект холекальциферолу при лікуванні та профілактиці респіраторних захворювань. Було встановлено, що достатня кількість даного нутрієнта в організмі в 2 рази знижує ймовірність захворювання та забезпечує легше одужання. Саме тому прийом вітаміну D особливо рекомендований у періоди поширення сезонних інфекцій.

Джерела вітаміну D

Згідно зі статистикою, у 80% українців спостерігається дефіцит вітаміну буд. Подібна ситуація стосується всіх людей, які проживають у північних широтах і рідко не бувають на Сонці в холодну пору року.

Давайте розглянемо, як ми можемо отримувати більше вітаміну Д, отже - зміцнювати імунітет і захищати організм від інфекцій.

Сонце

Для синтезу холекальциферолу необхідно, щоб УФ промені спектра В вступили у фітохімічну реакцію з 7-дегідрохолестеролом у шкірі людини. Це відбувається у певний час – приблизно з 11 до 14 години, коли Сонце знаходиться в зеніті.

Однак навіть влітку, через спосіб життя, що склався, багато людей не виходять погрітися на сонечку, воліючи проводити більшу частину часу вдома або в офісі. До того ж, лікарі часто застерігають від тривалого прийняття сонячних ванн, особливо в обідні години. Ці рекомендації є небезпідставними, тому скрізь потрібно знаходити здоровий баланс.

Продукти харчування

Підтримувати необхідну кількість вітаміну Д в організмі допоможуть такі продукти:

  • риб'ячий жир,
  • жирна риба,
  • яйця,
  • лісові гриби,
  • молочні продукти.

Однак слід зважати на те, що з продуктів харчування ми можемо отримати лише 20% необхідної норми.

Дієтичні добавки

Жителям північних широт у період з листопада по квітень рекомендується регулярно приймати дієтичні добавки з холекальциферолом. Профілактична норма споживання залежить від віку та коливається від 10 до 20 мкг (400-800 IU) на добу. Вищі дози приймають у терапевтичних цілях за призначенням лікаря.

У нашому інтернет-магазині можна знайти добавки з вітаміном Д у різних дозуваннях: 400, 1000, 2000 IU, а також вітамінно-мінеральні комплекси з холекальциферолом та ергокальциферолом.

Вітамін Д покращує біодоступність кальцію та добре засвоюється з жирною їжею. Передозування кальциферолом вкрай небезпечне, тому слід суворо дотримуватися рекомендованих лікарем дозувань та правил прийому.

Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Поділіться своєю думкою про покупку, і компанії в цілому. Тільки так ми зможемо вдосконалити наш сервіс і бути кращими для вас.

Схожі статті

Як захистити імунітет дитини восени

Як захистити імунітет дитини восени

Омега-3. Всебічна підтримка здоров'я

Омега-3. Всебічна підтримка здоров'я

Що таке вільні радикали?

Що таке вільні радикали?