067-171-67-47
Категорії
Багато цікавого у нас в Instagram
 

Як захистити шкіру від фотостаріння

Зміст
 1. Як УФ випромінювання впливає на шкіру. Спектр А, В та С
 2. Фотостаріння та оксидативний стрес
 3. HEV-випромінювання або синє світло
 4. Як запобігти оксидативному стресу?

Фотостаріння є одним із ключових факторів в'янення природної краси шкіри. І, як виявилося, на цей процес впливає не тільки УФ-випромінювання, а й синє HEV-світло, що надходить зі штучних джерел.

Як запобігти в'янення шкіри та інших проблем, пов'язані з впливом ультрафіолету?

Як УФ випромінювання впливає на шкіру. Спектр А, В та С

Основним джерелом природного ультрафіолету є Сонце, випромінювання якого ділять на 3 діапазони:

 • ближній, УФ-А, довжина хвилі 315-400 нм,
 • спектр В, довжина хвилі 280-315 нм,
 • дальній, УФ-С, довжина хвилі 100-280 нм.

До 90% променів спектра В і С не проникає через земну атмосферу, а ось спектр С успішно долає цю перешкоду і може стати причиною сонячних опіків, порушення пігментації та онкологічних захворювань.

Фотостаріння та оксидативний стрес

Ультрафіолет спектру А не здатні затримувати хмари, скло та епідерміс. Проникаючи глибоко у шкіру, ці промені провокують синтез вільних радикалів, викликаючи низку несприятливих змін:

 • Порушення структури волокон колагену та еластану, що призводить до втрати пружності, еластичності та появи зморшок. Цей процес названий фотостарінням або геліодерматитом.
 • Алергічні реакції, підвищену чутливість до Сонця.
 • Появу пігментних плям.
 • Ризик онкологічних захворювань.

Спектр В поглинається земної атмосферою, хмарами і не здатний проникати через скло, проте він є найбільш високоактивним, проникає глибоко у шкіру та викликає сильні опіки.

HEV-випромінювання або синє світло

Останнім часом вчені б'ють тривогу з приводу негативного впливу синього світла або HEV-випромінювання (high-energy visible light). Синьо-фіолетовий спектр присутній і в сонячному світлі - він схожий за своїми властивостями зі спектром В. Але від Сонця ми отримуємо його значно меншою мірою, ніж з екранів електронних пристроїв.

Синє світло порушує ритми сну та неспання, гальмуючи вироблення гормону сну мелатоніну, сприяє активному виробленню вільних радикалів в області очей, посилює фотостаріння шкіри.

Тому, сидячи перед екранами своїх гаджетів, ми ризикуємо багатьом – здоров'ям очей, якістю сну та станом шкіри. А від цього, як відомо, залежить наш загальний емоційний стан та якість життя.

Як запобігти оксидативному стресу?

Звести до мінімуму вплив ультрафіолету та HEV-випромінювання можна, якщо вчасно піклуватися про здоров'я та впроваджувати відповідні заходи. Для шкіри на сучасному ринку можна знайти великий асортимент сонцезахисної косметики, але тільки зовнішніх засобів для повноцінного захисту буде недостатньо.

Необхідно подбати про своє харчування, в якому повинні бути присутні вітаміни та антиоксиданти, що захищають шкіру та очі від вільних радикалів.

До таких поживних речовин належать:

 • Вітамін А – відомий мікронутрієнт, який допомагає підтримувати зволоженість шкіри, покращує зір та захищає від інфекцій.
 • Вітамін Е – незамінний нутрієнт для підтримки еластичності шкіри, зміцнення колагенових волокон та захисту від сонячних опіків.
 • Лютеїн та зеаксантин - каротиноїди (попередники вітаміну А), що нейтралізують дію вільних радикалів в області очей. Служать захисними фільтрами синього світла, допомагають зберегти гостроту зору.
 • Вітамін С – сприяє синтезу колагену, захищає від інфекцій, підвищує захисні сили організму.
 • Флавоноїди – посилюють дію вітаміну С, нейтралізують вільні радикали, зміцнюють капіляри.

Якщо ви не впевнені у своєму раціоні харчування, слід доповнити його дієтичними добавками, що містять ці речовини.

Також слід пам'ятати, що розумне перебування на Сонці може бути корисним для вашого здоров'я, якщо немає конкретних протипоказань. Безпечні сонячні ванни піднімають життєвий тонус, покращують склад крові та обмін речовин. Кращими для засмаги годинами вважається час до 10-11 ранку та ввечері після 16-17 годин.

Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Поділіться своєю думкою про покупку, і компанії в цілому. Тільки так ми зможемо вдосконалити наш сервіс і бути кращими для вас.

Схожі статті

Омега-3. Всебічна підтримка здоров'я

Омега-3. Всебічна підтримка здоров'я

Як заповнити дефіцит Вітаміну D

Як заповнити дефіцит Вітаміну D