067-171-67-47
Категорії
Багато цікавого у нас в Instagram
 

Захищаємо та підвищуємо імунітет

Зміст
 1. З чого складається імунна система
 2. Є кілька типів імунітету
 3. Як допомогти імунній системі

Все більше людей стурбовані питанням: як захистити організм від проникнення вірусів? Зрештою, вони можуть суттєво погіршити здоров'я і нести загрозу життю. Але діяльність вірусів та ступінь пошкодження від них безпосередньо залежить від нашої імунної системи, про захист та підтримку якої треба турбуватися заздалегідь.

Людина стикається щодня з бактеріями та вірусами, багато з яких живуть всередині нашого тіла, але імунна система не дає їм розвиватися й перетворюватися на хворобу. Якщо небезпечний вірус потрапляє в організм, то зі слабкою імунною реакцією це призводить до серйозної хвороби, а з сильною - не викликає серйозних наслідків, обмежуючись легким недомаганням.

На імунітет також впливають супутні фактори:

 • Хронічні захворювання
 • Вік людини
 • Спосіб життя та звички
 • Раціон харчування

Останнім часом з'явився термін "варіантний штам", тобто штам бактерій, який пристосувався до несприятливих умов і став більш небезпечним шляхом обходу імунної системи. Насправді, все не так страшно: після мутації вірус, як правило, стає слабшим. Але з поганою імунною відповіддю навіть послаблений в результаті мутацій вірус може призвести до серйозних наслідків. Фактично, організм сприймає варіантний штам як новий вірус, для нейтралізації якої потрібно від 10 до 20 днів.

З чого складається імунна система

Слово "імунітет" походить від латинських immunitas, що означає "визволення". Цей термін описує здатність будь-якого біологічного організму зберігати свою цілісність, визначаючи та знищуючи чужорідні клітини та речовини.

Клітини імунної системи:

Т-лімфоцити відповідають за імунну відповідь на рівні клітини.

В-лімфоцити - виробляють антитіла та несуть відповідальність за гуморальний імунітет.

NK-клітини (натуральні кілери) здатні розпізнавати пошкоджені вірусом клітинита знищувати їх.

Нейтрофіли мають у складі білки з антибіотичними властивостями. Ці клітини мігрують до ушкодженої ділянки й діють на антиген, після чого заповнюються продуктами розпаду та вмирають, перетворюючись на гній.

Еозинофіли здатні знищувати паразитарних черв'яків гельмінтів, діючи на їх клітинний шар біліпідів.

Базофіли відповідають за алергічні реакції.

Моноцити є великими лейкоцитами, які стають макрофагами, після чого вони захоплюють та нейтралізують шкідливі бактерії, токсини та інші агресивні речовини. У організмі існують різні типи макрофагів, які виконують свою особливу функцію у різних типах тканин.

Червоний кістковий мозок та тимус є основними органами імунної системи. Кістковий мозок містить унікальні стовбурові клітини, здатні до самостійного відновлення. Він також синтезує імунні клітини В-лімфоцити та попередники Т-лімфоцитів - претретімоцити. Залоза внутрішньої секреції тимус здійснює вибірку та перетворення Т-лімфоцитів, а також виробляє важливі гормони для обміну речовин.

Лімфатичні вузли та селезінка - периферичні органи імунної системи. У селезінці депонується кров та руйнуються пошкоджені кров'яні клітини. Цей орган відповідає за трансформацію моноцитів до макрофагів та контролює фагоцитоз.

Є кілька типів імунітету

 • Вроджений або неспецифічний. Це особлива постанова захисту тіла, яке виникає від народження і не змінюється протягом усього життя. Цей аспект імунітету є першою лінією оборони та захищає людину за допомогою загального механізму, який запускається відразу після вторгнення збудника.
 • Придбаний або адаптивний, специфічний. Він працює у випадку, якщо патогенний вірус обійшов захист першої лінії. Діє на віруси вибірково за допомогою антитіл, які виробляються лімфоцитами. Цей аспект імунітету може бути покращений, оскільки під час першого контакту з патогеном, лімфоцити можуть зберігати інформацію про ньог та наступного разу діяти ефективніше. Відповідно до тієї ж схеми, працюють вакцини.
 • Клітинний імунітет - це виробництво рецепторів Т-лімфоцитами безпосередньо у клітинах, без участі антитіл. Таким чином, самі клітини можуть нейтралізувати патогени, що проникають у них.
 • Гуморальний імунітет діє через в-лімфоцити, які активуються збудниками або Т-клітинами у крові або лімфатичному руслі.

Відомо, що стан кишкової мікрофлори безпосередньо пов'язаний з роботою вродженого та придбаного імунітету. Сукупність мікроорганізмів (мікробіота), що заселяє шлунково-кишковий тракт, діє у симбіозі з імунною системою, беручи участь у її активації та регулюванні захисних механізмів.

Як допомогти імунній системі

Для підтримки імунної системи є прості рекомендації, виконуючи які можна суттєво знизити ризик вірусних та інфекційних захворювань. Здоровий імунітет також допоможе зберегти бадьорість, гарне самопочуття та забезпечити захист від стресу.

 1. Збалансований раціон харчування. Їжа, багата на натуральні поживні речовини допоможе підтримати баланс вітамінів, мінералів та амінокислот. Вводіть у свій раціон більше свіжих овочів та фруктів, горіхів, насіння, жирної риби та якісних рослинних олій.
 2. Баланс вітамінів. Якщо з продуктів харчування не надходить достатньої кількості нутрієнтів, їх дефіцит необхідно заповнювати за допомогою дієтичних добавок. Для підтримки та зміцнення імунної системи будуть ефективні мультивітамінні комплекси, вітаміни А, D, С, групи В, мінерали залізо, селен та цинк.
 3. Спорт та фізичні навантаження активізують захисні сили організму, допомагають йому очищатися від токсинів, покращують метаболізм та засвоєння поживних речовин. Все це сприяє кращій роботі імунітету.
 4. Відмова від шкідливих звичок та нездорової їжі. Разом з алкоголем, тютюновим димом та обробленими продуктами (трансжири, фастфуд, прості вуглеводи) надходить багато токсинів, які організм змушений переробляти, беручи на себе велике навантаження. Тому відмова від інтоксикацій звільнить додаткову енергію для зміцнення захисних сил організму.
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Поділіться своєю думкою про покупку, і компанії в цілому. Тільки так ми зможемо вдосконалити наш сервіс і бути кращими для вас.

Схожі статті

Чи можна схуднути за допомогою дієтичних добавок?

Чи можна схуднути за допомогою дієтичних добавок?

Шкідливість білого цукру. Цукрозамінники

Шкідливість білого цукру. Цукрозамінники