067-171-67-47
Категорії
Багато цікавого у нас в Instagram
 

Як зберегти здоров'я та молодість шкіри

Зміст
 1. Колаген
 2. Вітаміни та мінерали для шкіри
 3. Гіалуронова кислота

Бути привабливою у будь-якому віці – мрія кожної жінки. І перше, про що потрібно подбати для її здійснення - це здоров'я шкіри. Але стан шкірних покривів – це результат більш складних процесів усередині організму, перебіг яких треба своєчасно підтримувати.

Отже, що ми знаємо про шкіру?

 • Шкіра є найбільшим органом та складає до 17% маси людського тіла.
 • Її сумарна площа дорівнює 1,3 - 2,5 м2, а в 1 см міститься близько 13 млн клітин.
 • Шкіра виконує захисну функцію та бере участь у великій кількості процесів: терморегуляції, обміні речовин, диханні, імунній реакції. Наприклад, під прямим сонячним промінням за 20 хвилин у шкірі виробляється 10 000 UI вітаміну Д.
 • Шкіра проникна. Через неї можуть проникати різні речовини і навпаки, на її поверхню організм виводить неперероблені токсини у вигляді алергічних реакцій та різних висипів. Тому шкіра також є важливою частиною системи виділення.

Доведено, що на здоров'я шкірних покривів прямо впливають наші харчові звички. Спробуйте їсти більше фруктів, пити чисту воду та відмовитися від їжі з хімічними добавками хоча б протягом тижня, і стан шкіри відразу зміниться на кращий. А якщо підтримувати її за допомогою вітамінів та мінералів, то можна суттєво покращити здоров'я та продовжити молодість.

Поживні речовини для шкіри краще отримувати з їжею, де вони містяться в найбільш біодоступній формі. Але якщо у раціоні харчування немає достатньої кількості нутрієнтів, їх дефіцит слід заповнювати за допомогою дієтичних добавок.

Колаген

Колаген - це білок, що становить структуру всіх сполучних тканин - шкіри, кісток, суглобів, хрящів та сухожиль. До складу колагену входять амінокислоти:

 • пролін
 • гліцин
 • лізин

Колагенові волокна з'єднані між собою іншим білком – еластином. Під дією різних факторів (віку, окисного стресу, уповільнення метаболізму) зв'язки між цими білками стають менш міцними та тканини втрачають свою еластичність. Тому так важливо підтримувати здоров'я сполучних тканин, забезпечуючи організм необхідними вітамінами, мінералами та амінокислотами. Існують окремі дієтичні добавки з колагеном, які покращують рухливість суглобів та стан шкіри.

Вітаміни та мінерали для шкіри

Розглянемо основні поживні речовини, які допоможуть зберегти шкіру молодою та здоровоюї.

 • Вітамін С. Найпотужніший антиоксидант, що нейтралізує вільні радикали, а значить, перешкоджає в'яненню шкірних покривів під дією окисного стресу. Покращує синтез еластину та колагену.
 • Вітамін Е (токоферол) також є найсильнішим акцептором вільних радикалів, займаючи особливе положення у мембранах клітин. Захищає вітамін А та каротиноїди від руйнування, допомагає формуванню колагену та інших білків. Підтримує імунітет, уповільнює старіння, підтримує обмінні та дихальні процеси у тканинах.
 • Вітамін А. Покращує стан слизових оболонок завдяки участі у формуванні глікопротеїнів, захищає від інфекцій. Допомагає зберегти здорову зволоженість шкіри та волосся, зміцнює зір.
 • Біофлавоноїди (вітамін Р) діють у синергії з вітаміном С, мають антиоксидантну активність. Пригальмовують дію ферменту гіалуронідази, що руйнує гіалуронову кислоту, підвищують її концентрацію у тканинах.
 • Цинк бере участь у великій кількості біохімічних реакцій, у яких виробляються ферменти, гормони, нуклеїнові кислоти та інші речовини. Покращує процеси регенерації тканин, запобігає запаленням та пов'язаним з ними шкірним захворюванням.
 • Сірка забезпечує захист від окисного стресу та сприяє оновленню тканин. Нейтралізує вплив забруднення довкілля радіацією, вихлопними газами, димом.
 • Залізо. Сприяє виробництву гемоглобіну, який відповідає за постачання киснем всіх тканин та органів.

Гіалуронова кислота

Гіалуронова кислота - це складний полімер, який синтезується з білків і є частиною білкових сполук. Гіалуронат присутній у всіх тканинах та рідинах організму, але згодом його кількість зменшується, що призводить до порушення пружності шкірного каркасу. Однак, крім вікового фактора, на руйнування гіалуронової кислоти впливає також ультрафіолет спектру В.

Існує велика кількість косметичних засобів з гіалуроновою кислотою, які рекомендують застосовувати для профілактики появи зморшок. Також ефективно вживати гіалуронову кислоту внутрішньо. У природному вигляді вона міститься у таких продуктах як виноград, батат, цитрусові, мигдаль, кістковий бульйон.

Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Поділіться своєю думкою про покупку, і компанії в цілому. Тільки так ми зможемо вдосконалити наш сервіс і бути кращими для вас.