067-171-67-47
Категорії
Багато цікавого у нас в Instagram
 

Чи можна схуднути за допомогою дієтичних добавок?

Дієтичні добавки для схуднення - одні з найпопулярніших на ринку. Однак, жоден виробник не дає 100% гарантію результату, тому що вплив більшості поживних речовин на зниження ваги до кінця не вивчений. На процес схуднення неможливо вплинути лише приймаючи рослинні чи вітамінні комплекси – це складна терапія, яка має включати збалансовану дієту та фізичні навантаження. Добавки працюють як допоміжний засіб за умови дотримання інших рекомендацій дієтолога.

Більш того, деякі продукти для схуднення можуть шкодити здоров'ю. Особливо, якщо у людини є якісь захворювання або вона приймає ліки.

Розглянемо найпопулярніші інгредієнти дієтичних добавок для схуднення та принцип їхньої дії на основі рекомендацій американського інституту NIH (National Institute of Health).

 1. Гіркий апельсин. Містить алкалоїд синефрін, який допомагає спалювати жири. Входить до складу багатьох засобів для схуднення, які раніше містили ефедру – небезпечний, заборонений компонент.
 2. Екстракт насіння африканського манго може допомогти при схудненні лише незначною мірою. Його безпека не до кінця вивчена, може спричинити порушення сну, головний біль, метеоризм.
 3. Кофеїн призводить до незначного зниження ваги чи перешкоджає його набору. Стимулює вироблення енергії та прискорює розщеплення жирів, може викликати збудження нервової системи й надмірне вироблення гормонів надниркових залоз. Згодом організм до нього стає несприйнятливим. Кофеїн міститься не тільки у кавових зернах, а й у зеленому чаї, гуарані, горіхах кола та інших рослинах. Безпечна кількість кофеїну для дорослих – 400-500 мг на день.
 4. Капсаїцин – активний компонент перцю чилі. Вважається, що він допомагає спалювати жири і дає відчуття ситості. Однак його вплив на нормалізацію маси тіла не вивчено.
 5. Карнітин допомагає розщепленню та перенесенню жирів. Допомагає скинути вагу незначною мірою. Дія L-карнітину посилюється фізичними вправами, його рекомендують при заняттях фітнесом.
 6. Хром регулює рівень цукру у крові, допомагає збільшити масу м'язів, спалює жири та знижує апетит. Незначною мірою впливає на схуднення.
 7. Глюкоманнан – рослинна клітковина не впливає на набір чи втрату ваги. Вона поглинає воду, допомагає самоочищенню кишечника та створює почуття ситості. Знижує рівень тригліцеридів та поганого холестерину.
 8. Малиновий кетон працює лише разом із іншими інгредієнтами. Його вплив на процес схуднення поки що не вивчений.
 9. Біла квасоля. Пригнічує засвоєння вуглеводів та знижує апетит. Незначною мірою допомагає зниженню ваги.

Рекомендації при виборі добавок для схуднення

 • Довіряйте лише відомим брендам, які мають міжнародні сертифікати якості.
 • Рослинні добавки повинні містити стандартизовані екстракти, кількість активних речовин, у яких підтверджено лабораторними тестами.
 • Склади, що містять один компонент, більш безпечні. Виключається можливість небажаної взаємодії між інгредієнтами.
 • Перед використанням добавок для схуднення обов'язково консультуйтесь з лікарем.
 • Особливо обережні будьте при наявності захворювань печінки, серця, цукрового діабету та підвищеного тиску.
 • Деякі добавки для схуднення працюють лише при регулярних фізичних навантаженнях. Наприклад, спортивні добавки або л-карнітин, який при активному русі сприяє транспортуванню жирних кислот.
 • Якщо виробник пропонує вам "чарівну таблетку" для схуднення без дієт та тренувань, швидше за все, це просто маркетинговий хід. Не варто довіряти райдужним обіцянкам, не підтвердженим практикою та науковими даними.
 • Пам'ятайте, що найнадійніший спосіб скинути зайві кілограми – покращити свої харчові звички, збалансовано харчуватися та займатися спортом.

Якщо добавка ґрунтується на натуральних інгредієнтах, це ще не означає, що вона безпечна. Багато рослин, рекомендованих для зниження ваги, можуть мати побічні ефекти й завдавати шкоди вашому здоров'ю. Тому схуднення обов'язково має відбуватися під контролем кваліфікованого спеціаліста.

Також важливо правильно встановити причину набора зайвої ваги, якою може бути порушення метаболізму або будь-які захворювання. У цьому випадку, швидше за все, дієтичні добавки потрібні лише як доповнення до комплексної терапії та лише за призначенням лікаря.

Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Поділіться своєю думкою про покупку, і компанії в цілому. Тільки так ми зможемо вдосконалити наш сервіс і бути кращими для вас.