067-171-67-47
Категорії
Багато цікавого у нас в Instagram
 

Як подолати стрес

В умовах сучасного темпу життя стрес чекає людину на кожному кроці. Ми навчилися жити в режимі багатозадачності та робити кілька справ одночасно, але розплачуємось за це перенапругою та емоційним виснаженням.

Багато людей щодня стикаються зі зниженням рівня енергії, погіршенням настрою та депресивними станами. І першими реагують на стрес у нашому організмі надниркові залози. Вони починають посилено виробляти відповідні гормони – кортизол, норадреналін та адреналін. Серед фахівців є поняття – втома надниркових залоз, тобто перевантаження даного органу на тлі інтенсивного вироблення гормонів. А це може призвести до гормонального збою, що спричинить інші проблеми зі здоров'ям.

Тому стрес краще не пускати у своє життя, уважно ставлячись до свого здоров'я та емоційного стану. Перевіреними помічниками у цьому стануть:

 • Збалансований раціон харчування. Натуральна свіжа їжа, що містить повний спектр вітамінів та мікроелементів, а також дієтичні добавки у разі неможливості забезпечити таку дієту.
 • Режим сну та відпочинку. Важливо не доводити себе до крайнього рівня втоми, не працювати на знос, спати щонайменше 7 годин на день. Також важливо виключити контакт з електронними пристроями як мінімум за 2 години до сну, оскільки синє світло, що випромінюється екранами, гальмує вироблення мелатоніну та порушує циркадні ритми.
 • Прогулянки на свіжому повітрі – перевірений засіб наповнити організм киснем та енергією.
 • Фізичні вправи. Важливо, щоб тренування розробляло не тільки м'язи, а й давало емоційне розвантаження. Хатха йога, біг, танці, фітнес, спортзал – обирайте те, що до вподоби особисто вам.

Дієтичні добавки проти стресу

Якщо природних методів для подолання стресу недостатньо, слід звернутися до допомоги дієтичних добавок для підтримки нервової системи. Що стосується вітамінів та мінералів, їх дефіцит краще визначити точно за допомогою аналізів. Призначення повинен робити лікар, у цьому випадку результат може бути більш відчутним та безпечним.

До основних нутрієнтів для підтримки ЦНС та подолання стресу відносяться:

 • Магній – головний антистресовий мінерал, який впливає на рівень кортизолу та передачу нервових імпульсів. Під час стресу організм сильно витрачає запаси цього мінералу.
 • Цинк - необхідний для підтримки та оновлення клітин мозку, синтезу ДНК.
 • L-тирозин. Ця амінокислота є попередницею багатьох нейромедіаторів, а також гормонів, що виробляються щитовидною залозою. Підвищує активність мозку та витривалість організму у стресових умовах.
 • L-теанін сприяє зняттю напруги та перевтоми, підвищує працездатність, покращує пам'ять. Активізує вироблення гамма-аміномасляної кислоти та дофаміну.
 • Пантотенова кислота (Вітамін В5) потрібна організму для вироблення стероїдних гормонів, підтримує роботу надниркових залоз, нормалізує вироблення кортизолу. Загалом, усі вітаміни групи В позитивно впливають на здоров'я ЦНС та допомагають вирівняти емоційний стан.
 • Вітамін С у максимальній кількості міститься у надниркових залозах, які при стресі викидають його у кров. Зміцнює імунітет, нормалізує вироблення кортизолу і підтримує роботу надниркових залоз.
 • ГАМК (гамма-аміномасляна кислота) - це небілкова амінокислота, яка відповідає за постачання тканин та клітин киснем. Виконує роль гальмівного нейромедіатора, знімає симптоми депресії, допомагає при порушеннях сну та тривожності.
 • 5-Гідрокситриптофан допомагає покращити настрій та сон, покращує виробництво мелатоніну та серотоніну.

Хороші результати у зміцненні нервової системи також показали рослинні добавки:

 • Ашваганда - покращує працездатність, знижує вироблення кортизолу, за рахунок чого зменшує тривогу та перенапруження.
 • Радіола - зміцнює імунітет, покращує розумову діяльність, допомагає у боротьбі зі стресом та тривожністю.
 • Женьшень підвищує стійкість до стресу та загальний рівень енергії. Є потужним адаптогеном.
 • Звіробій - відома рослина для здоров'я ЦНС, яка сприяє кращому виробленню гормонів та амінокислот, що відповідають за розслаблення та відпочинок.
 • Валеріана має потужний седативний ефект завдяки активізації вивільнення ГАМК з клітин головного мозку.
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Поділіться своєю думкою про покупку, і компанії в цілому. Тільки так ми зможемо вдосконалити наш сервіс і бути кращими для вас.