067-171-67-47
Категорії
Багато цікавого у нас в Instagram
 

Ламінарія: 5 цікавих фактів

Ламінарія широко відома як суперфуд або лікувальна їжа у багатьох країнах світу. Ця бура водорість на латині називається Fucus Vesiculosus, а також має багато інших назв: морська капуста, фукус, морський дуб, цар-водорість, морський виноград.

Морська капуста – рекордсмен за вмістом йоду. Щоденне вживання ламінарії допомагає запобігти йододефіциту та забезпечує профілактику хвороб щитовидної залози. Крім йоду, вона містить інші мінерали, а також вітаміни та цінні поживні речовини, завдяки чому успішно використовується у дієтології та нутріціології.

Містить велику кількість антиоксидантів та чудово впливає на здоров'я шкіри. Зовнішні засоби з ламінарією захищають від інфекцій та сонячних опіків, знімають запалення. Крім цього ламінарія має низку інших корисних властивостей та рекомендована для:

  • Профілактики анемії та авітамінозу
  • Поліпшення пам'яті
  • Підвищення лібідо
  • Детоксикації організму
  • Зміцнення серцево-судинної системи
  • Поліпшення обміну речовин
  • Зниження рівня поганого холестерину
  • Профілактики утворення тромбів
  • Зміцнення імунітету
  • Зниження ваги

У ламінарії міститься до 49% харчових волокон, що робить її надзвичайно цінною дієтичною добавкою для травлення. Вона покращує перистальтику, запобігає появі запорів та застійних явищ у кишечнику.

5 фактів про ламінарію

1. Містить йод в органічно зв'язаній формі - тобто у поєднанні з амінокислотами та полісахаридами. У цій формі він має кращу біодоступність у порівнянні з синтетичними препаратами.

2. Наявність поживних речовин у ламінарії залежить від часу та місця збору. Водорості, зібрані в літню пору, часто пофарбовані у характерний червонувато-бурий колір завдяки наявності флоратонінів, які мають високу антиоксидантну та протизапальну активність. Взимку у складі ламінарії є більше хлорофілу, ліпідів та каротиноїдів.

3. Цілющі властивості морської капусти були відомі китайським цілителям з давнини, які називали її "морським женьшенем". В архівах Піднебесної імперії історики знайшли указ, згідно з яким ламінарія була обов'язковим продуктом у щоденному раціоні кожного китайця. І до цього дня у традиційних кухнях Китаю, Кореї та Японії існує безліч рецептів страв з ламінарією.

4. Цінний дієтичний продукт – ламінарія містить лише 5,4 ккал, допомагає розщеплювати жири, поглинає рідину, заповнює кишечник та створює відчуття ситості. Тому її можна сміливо використати у дієтах для нормалізації ваги.

5. Щоб отримати максимальну користь для здоров'я, краще застосовувати ламінарію у свіжому чи сухому вигляді. У маринованих і консервованих продуктах набагато менше поживних речовин й можуть міститься шкідливі домішки, наприклад, консерванти. Зручно збагачувати їжу порошком із ламінарії або приймати її у формі дієтичних добавок.

Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Поділіться своєю думкою про покупку, і компанії в цілому. Тільки так ми зможемо вдосконалити наш сервіс і бути кращими для вас.