Часто навіть молоді люди скаржаться на біль у суглобах. Не є винятком навіть спортсмени, які ведуть активний спосіб життя. Хрускіт і біль у суглобах призводить до скутості рухів та втрати гнучкості. У літньому віці ці проблеми зустрічаються ще частіше і зумовлені віковими змінами, хронічними хворобами та порушенням обміну речовин.
Давайте розберемося, чи можна повернути суглобам колишню гнучкість і зберегти їх рухливість до глибокої старості.
Суглоби являють собою складний механізм, який складається з кісток, хрящової та м'якої тканин, мастильної рідини та м'язів. Людське тіло містить 230 суглобів, які працюють злагоджено та узгоджено.
Хрящ суглоба складається з води на 80 і його рухливість залежить кількості суглобової мастила. З віком її стає все менше, що призводить до стирання суглобів, болю та хрускоту. При цьому найбільше страждають суглоби, що зазнають максимального навантаження, так звані опорні: колінні, тазостегнові, суглоби хребта та пальців ніг.
Основними факторами, що провокують захворювання суглобів, є:
- Літній вік та менопауза
- Аутоімунні захворювання
- Перенесені інфекції
- Незбалансоване харчування
- Недостатня кількість води, що споживається
- Травми
- Тяжка або монотонна робота в одному положенні
- Зайва вага
Серед захворювань суглобів найпоширенішими є артроз та артирит.
Артрит - це запальний процес усередині суглоба, спричинений порушеннями обміну речовин та аутоімунними захворюваннями. Також цю хворобу може спровокувати переохолодження, неправильне харчування та вживання алкоголю.
Артроз - це руйнування хрящової тканини та кістки суглоба внаслідок деформацій, спричинених травмами та перевантаження.
Якщо вчасно не виявити і не лікувати ці захворювання, вони переростають у хронічні запалення суглобів, які завдають великого дискомфорту і важко піддаються лікуванню.
Набагато простіше вживати профілактичних заходів, які допоможуть зберегти здоров'я суглобів. до них відносяться:
- Гімнастика для суглобів - спеціальні вправи, розраховані на м'яке опрацювання суглобів, поліпшення їхньої рухливості та кровообігу.
- Розумне чергування роботи та відпочинку. Після однотонної роботи в одному положенні обов'язково розминайтеся і давайте тілу відновитися.
- Носіть зручне взуття – це мінімізує навантаження на суглоби ніг.
- Слідкуйте за своєю вагою та не набирайте зайві кілограми.
- Приймайте вітаміни, мінерали та спеціальні дієтичні добавки.
Дієтичні добавки для суглобів
Хондроїтин сульфат – група речовин, глікозаміногліканів, яка входить до складу хрящової тканини та впливає на кальцій-фосфорний обмін. Хондроїтин є складовою синовальної рідини, яка наповнює хрящ і забезпечує змащення суглобових поверхонь.
Глюкозамін – моносахарид, який забезпечує пластичність суглоба, доставляє до нього поживні речовини та видаляє продукти розпаду. Входить до складу синувальної рідини, бере участь у побудові хрящового матриксу та виробництві хондроїтину.
МСМ (метилсульфонілметан) - з'єднання сірки, яке необхідне підтримки здоров'я сполучних тканин. За даними досліджень, при артритах кількість сірки в організмі зменшується на 30%. МСМ перешкоджає руйнуванню хряща, знімає спазми та запалення, покращує кровообіг.
Куркумін - потужний природний антиоксидант надає комплексний вплив на організм. Недавні дослідження показали його сприятливий вплив на стан суглобів.
Колаген. Утворює свого роду каркас, волокна всіх сполучних тканин – шкіри, кісток, хрящів та інших. Містить 20 амінокислот, 8 з яких є незамінними. У дієтичних добавках використовується колаген тваринного походження двох видів: неденатурований та гідролізований.
Для підтримки опорно-рухового апарату будуть корисні добавки з кальцієм, магнієм, мультивітамінні комплекси.
Відгуки